Reprezentant vanzari magazin online

Fidodava SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, puternic jucator in segmentul de retail- detinator a mai multe branduri de pet- shops, isi largeste echipa de specialisti cu un post de Reprezentant vanzari magazin online.

Descriere post:
- Preia comenzile prin interfata magazinului, la telefon sau prin e-mail;
- Emite zilnic comenzile catre furnizori si face receptia produselor la livrare;
- Tine o permanenta evidenta a comenzilor si urmareste in timp real traseul acestora;
- Ofera in timp real informatii clientilor si prospectilor, in ceea ce priveste: produsele existente in magazinele online, oferte promotionale, statusul comenzilor;
- Mentine o buna relatie cu clientii si prospectii, telefonic, via email si alte retele de comunicare;
- Tine legatura cu personalul din depozit si pregateste comenzile pentru livrare;
- Emite bonuri fiscale si facturi aferente comenzilor;
- Tine relatia cu soferii proprii si cu firmele de curierat; genereaza AWB-urile si fisele de livrare/ avizele de insotire a marfii;
- Elaboreaza si prezinta periodic rapoarte de vanzari, superiorului ierarhic.

CERINTE

- Abilitati de comunicare verbala indirecta (la telefon) si in scris;
- O buna capacitate de reactie si de rezolvare a problemelor aparute inopinat;
- Dictie buna, timbru placut, politete, tact si diplomatie;
- Simt de raspundere si seriozitate;
- Abilitati de lucru in echipa (suport si cooperare);
- Avantaj: experienta anterioara in vanzari (retail, segment animale de companie).

BENEFICII OFERITE

- Salariu atractiv;
- Transport asigurat;
- Mediu de lucru placut si ergonomic, colectiv tanar si suportiv.

HR Solutio este solutia optima pentru problemele de resurse umane din organizatia dvs!

HR Solutio este un furnizor de servicii de resurse umane profesionale si profesioniste, de tipul:

- administrare de personal;

- recrutare si selectiei de personal/ executive search;

- sisteme de evaluare a performantelor angajatilor;

- dezvoltarea resurselor umane prin training, coaching, consiliere;

- dezvoltare organizationala;

- consultanta HR.