Reprezentant vanzari industriale zona de sud

FRISOMAT SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Dezvoltarea portofoliului de clienti prin prospectarea in permanenta a pietii in scopul cresterii cotei de piata in zona alocata;
Identificarea oportunitatilor de vanzare prin activitate de teren, monitorizarea concurentei la nivel local;
Negocierea si urmarirea derularii contractelor cu clientii;
Acordarea de consultanta / asistenta tehnica clientilor, in ceea ce privește halele industriale comercializate;
Dezvoltarea de parteneriate cu firme de consultanta, birouri de proiectare/ arhitectura;
Participarea la actiunile de marketing ( expozitii, prezentari, simpozioane)

Descrierea companiei

Compania FRISOMAT proiectează, dezvoltă, produce şi construieşte hale metalice industriale, inovative din oţel galvanizat, profilat la rece, de peste 20 de ani in Romania.

În calitate de fabricant internaţional, Frisomat controlează întregul proces, etapă cu etapă. De la proiectare şi dezvoltare, la producţie, transport şi montaj cu echipe proprii.

Pentru că FRISOMAT este mai mult decât constructor. Este responsabilitate asumată în realizarea proiectului de la un capăt la altul: proiectare, producţie, montaj. Concepţia, realizarea şi finalizarea fiecărei hale se fac în funcţie de destinaţia construcţiei.

Sistemul integrat practicat reprezintă garanţia unei lucrări executate exemplar.

Destinatii ale halelor metalice: showroom, service auto, spatii de productie, ferme zootehnice, hale pentru agricultura, depozite, industrie alimentara, hangare pentru aviatie.

www.frisomat.ro

CERINTE

Candidatul ideal

Studii superioare, preferabil in domeniul ingineriei sau economiei;
Experienta in vanzari B2B in domeniul industrial;
Experienta de vanzari in domeniul constructiilor industriale constituie un avantaj;
Bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
Dinamic, comunicativ, capabil de a lucra atat in echipa cat si individual;
Capacitate de analiza si sinteza în valorificarea fondului de informatii;
Rigurozitate in respectarea termenelor limita si a sarcinilor;
Disponibilitate la deplasari;
Permis de conducere cat.B (experienta minim 3 ani);
Cunostinte de limba engleza.

CV-urile impreuna cu scrisorile de intentie se trimit pe adresa jobs@frisomat.ro.
Vor fi luate in considerare doar aplicarile insotite de scrisoare de intentie

SC FRISOMAT SA are ca obiect de activitate proiectarea si montajul de hale industriale din otel galvanizat.