Marketing & PR Specialist

Mira Telecom

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementearea strategiilor de marketing si comunicare pentru companiile din grupul Mira
- Participarea la realizarea strategiilor anuale de marketing si comunicare – idei de noi proiecte pe directiile de comunicare stabilite
- Asigurarea administrarii eficiente a fiecarui proiect, in limita bugetului aprobat
- Gestionarea relatiei cu furnizorii necesari
- Conceperea si implementarea eficienta a proiectelor pe linii specifice: PR, events, on line, etc.
- Redactarea comunicatelor de presa si a altor materiale de comunicare necesare in limbile romana si engleza
- Asigurarea suportului in organizarea evenimentelor, realizarea materialelor de prezentare, orice alta activitate de marketing necesara departamentelor / companiilor din grup
- Realizarea brief-urilor de executie pentru comenzile de materiale publicitare: brosuri de prezentare, pliante, roll-up-uri, banner-e, pagini web, etc.
- Mentinerea relatiilor cu presa
- Realizarea unor rapoarte periodice cu privire la stadiul proiectelor aflate in derulare
- Identificarea si centralizarea informatiilor despre concurenta

CERINTE

- Studii superioare finalizate: preferabil Marketing / Comunicare & Relatii Publice/ Jurnalism / Publicitate / Limbi straine
- Experienta minim 3 ani intr-o pozitie similara
- Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat
- Initiativa si creativitate
- Abilitati de organizare si planificare
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucru atat individual cat si in echipa
- Cunostinte avansate de operare PC: Excell, Power Point, Word, navigare Internet
- Cunostinte solide de marketing, relatii publice, management de proiect

BENEFICII OFERITE

Salariu motivant
Asigurare transport cu masini de serviciu la sediul din Otopeni si catre casa

Mira Telecom is a dynamic company which invests heavily in R&D. Its interest ranges from researching and developing advanced sensors to build complex software applications. Our participation in FP7 research programs allows us to work with best security systems developers available in Europe and shape the future of security technology, concepts and way of living. Mira Telecom provides integrated solutions for the security market, governmental agencies, IT&C and telecommunication sector.