Agent Cargo & Mail Handling

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Acceptarea transporturilor de marfa;
- Controlul documentelor insotitoare
- Etichetarea si verificarea marcajelor;
- Contactarea clientilor in legatura cu acceptarea si livrarea marfii;
- Corespondenta în legătură cu transporturilor de marfa;
- Urmărirea, in sistemele informatice, a transporturilor de marfa;
- Declararea în vamă a mărfurilor care nu sunt în liberă circulatie.
- Emiterea notificarilor de sosire pentru transporturile primite;
- Verificarea faptului transporturile marfa indeplinesc conditiile de ambalare si marcare si, unde este cazul, - - - Respectarea reglementărilor privind transportul mărfurilor speciale;depozitarea; manifestarea;
- Distribuirea documentelor de transport ale marfurilor.
- Raportarea expedierilor deteriorate / asigurarea transporturilor deteriorate.
- Eliberarea transporturilor de marfa către destinatar sau brokerul său.
- Respectarea deplină a normelor de securitate internationale, nationale si corporative.
- Contactul cu autoritătile si organismele oficiale.

CERINTE

Bune cunostinte de limba engleza;
Abilităti de comunicare si capacitatea de luare a deciziilor;
Atitudine pozitivă si deschidere pentru noi experiente;
Capacitatea de adaptare la diferite situatii;
Motivatia de a se desfăsura activitatea in mod independent si ca parte a unei echipe;
Capacitatea de a lucra sub presiune

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- loc de munca stabil intr-o companie de succes in domeniu;
- pregatire teoretica si practica la locul de munca ;
- echipament complet de lucru;
- oportunitati de promovare;
- conditii de lucru foarte bune;
Descrierea companiei
GlobeGround Romania este cel mai important agent de handling de pe aeroportul Henri Coanda, incepand cu 1992. Oferim servicii la sol complete unora dintre cele mai importante companii aeriene (Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, Aegean Airlines, TAP Air Portugal, Air Canada, EL AL, LOT Polish Airlines, Tarom, etc).

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.