Responsabil protectia mediului

CHIMICA AUTOMOTIVE

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Responsabil de activitatea de protecţie a mediului (managementul autorizațiilor de mediu, implementarea sistemului de management al mediului, mentine legatura cu autoriltatile si tertii, urmareste respectarea legislatiei specifice etc)
* Responsabil privind managementul deșeurilor
* Responsabil privind substanțele/ amestecurile periculoase
* Responsabil de obţinerea următoarelor autorizaţii: protecţia mediului, gospodărire a apelor, activităţi cu precursori, evacuare ape uzate la canalizare.
* Participa la Implementarea si mentinerea Sistemului Integrat de Management Calitate – Mediu – Sanatate si Securitate in Munca
* Realizeaza si coordoneaza activitatile de protectia mediului
* Participa la inspectiile efectuate de Autoritatile abilitate.
* Participă la activităţile de educaţie şi training profesional

CERINTE

* Studii superioare (de preferat, în domeniul protecției mediului);
* Curs managementul deseurilor;
* Cunoașterea legislației de mediu;
* Persoană responsabilă, organizată, comunicativă și capabilă de lucru în echipă;
* Cunoștinte de operare a programelor Microsoft Office;
* Cunoașterea limbii engleze.

Personalitate:
* Persoana dinamica, pozitiva, cu spirit inteprinzator, flexibila si cu o capacitate buna de comunicare;
* Bune abilitati de coordonare, analiza, sinteza, rigurozitate;
* Un bun management al timpului, capacitatea de a lucra eficient si eficace sub presiunea termenelor limita;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
* Remuneratia este in acord cu normele interne ale organizatiei;

Se acorda:
* Tichete de masa.
* Prima concediu. Prima Craciun, Prima Pasti, Prima de Ziua Societatii.

S.C. CHIMICA AUTOMOTIVE S.A.- societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.