REFERENT APROVIZIONARE

SC CHIMICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atribuţiile şi responsabilităţile specifice postului:
-Identifica cerintele impuse de client pentru materialele ce trebuie aprovizionate;
-Solicita informatii suplimentare de la serviciul tehnic sau de la cei care au comandat materialele, daca considera ca datele initiale nu sunt suficiente.;
-Urmareste comenzile interne ale sectiilor si compartimentelor in vederea aprovizionarii acestora cu materialele cerute.
-Emite cereri de oferta.
-Elaboreaza necesarul de materii prime si materiale ce trebuie aprovizionate, conform comenzilor primite de la compartimente si clienti externi.
-Elaboreaza comenzile de aprovizionare catre furnizori de materii prime si materiale de pe piata interna si externa.
-Urmareste livrarea comenzilor.
-Comunica cu furnizorii astfel incit sa asigure necesarul de materii prime si materiale conform cu comenzile date, atit din punct de vedere al calitatii cit si a termenelor de livrare cerute.

CERINTE

Studii superioare: licentiat in domeniul economic, tehnic.
Cunostinte de limba engleza
Cunostinte operare PC (pachet MS Office);
Experienţa 2 ani în aprovizionare
Disponibilitate pentru program prelungit.

BENEFICII OFERITE

Remuneratia este in acord cu normele interne ale organizatiei;

Se acorda:
- Tichete de masa.
- Prima concediu. Prima Craciun, Prima Pasti, Prima de Ziua Societatii.

S.C. CHIMICA S.A. Orastie, societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.