PROJECT MANAGER (INGINER DE PROCES) -MATRITERIE

SC CHIMICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

* Coordoneaza aspectele tehnice ale proiectelor ;
* Realizeaza design-ul de solutii tehnice si elaboreaza studii de fezabilitate sau ameliorare a proceselor;
* Estimeaza nevoile de resurse pentru fiecare proiect;
* Coordoneaza activitatile de planificare si alocare a bugetelor;
* Coordoneaza implementarea proiectelor realizate;
* Se asigura ca solutiile implementate sunt intelese si utilizate corect - ofera suport si consultanta utilizatorilor din fabrica;
* Este responsabil de masurarea si urmarirea rezultatelor;
* Propune solutii de ajustare sau imbunatatire acolo unde este cazul;

Beneficii:
Remuneratia este in acord cu normele interne ale organizatiei;

CERINTE

* Studii universitare incheiate, in domeniul tehnic, preferabil cu specializare in Mecanica sau Automatizari Industriale;
* Experienta relevanta in Project Management (planificare, gestiunea bugetelor, monitorizarea activitatilor, raportare)
* Cel putin doi ani de experienta in managementul unei echipe, in mediul industrial ;
* Experienta in automotive va fi considerata un avantaj important;
* Foarte bune cunostinte de CAM, CAD si design de procese;
* Nivel avansat in limba engleza ;
* Excelente abilitati de comunicare si prezentare
* Abilitatea de a intelege un flux complex de productie si de a identifica solutii creative de ameliorare

Personalitate:
Dinamism, proactivitate, constiinciozitate, responsabilitate, rezistenta la stres, bune abilitati de negociere si comunicare;

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa.
- Prima concediu. Prima Craciun, Prima Pasti, Prima de Ziua Societatii.

S.C. CHIMICA S.A. Orastie, societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.