PROJECT MANAGER (INGINER DE PROCES)-INJECTIE

SC CHIMICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Supravegheaza desfasurarea zilnica a proiectului si gestioneaza echipa acestuia;
- Participa la diferite sedinte si la toate evenimentele proiectului, asigurand pregatirea adecvata a acestora;
- Este responsabil pentru managementul zilnic al proiectului – organizational si conceptual;
- Intocmeste planuri detaliate de lucru, trimestriale, si monitorizeaza respectarea implementarii acestora;
- Asigura executarea la timp a activitatilor;
- Organizeaza si coordoneaza procurarea de bunuri si servicii in cadrul proiectului;
- Faciliteaza cooperarea dintre si intre consultantii/ expertii pe termen scurt si partenerii proiectului;
- Repartizeaza personalul alocat fiecarei faze de executie;
- Stabileste fazele si termenele de executie a proiectelor.

Beneficii:
Remuneratia este in acord cu normele interne ale organizatiei;

CERINTE

Absolvent studii superioare, de preferat in domeniul tehnic;
Studii finalizate si minim 3 ani experienta in management de proiect;
Prezinta avantaj experienta in domeniul automotive si experienta in injectia de mase plastice;
Cunostinte bune operare PC (Word, Excel, Access, Power Point, Microsoft Project, avantaj SAP);
Cunostinte bune de limba engleza (scris,vorbit,citit);
Disponibilitate pentru program prelungit;

Personalitate:
Dinamism, proactivitate, constiinciozitate, responsabilitate, rezistenta la stres, bune abilitati de negociere si comunicare;

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa.
- Prima concediu. Prima Craciun, Prima Pasti, Prima de Ziua Societatii.

S.C. CHIMICA S.A. Orastie, societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.