LABORANT CHIMIST

TERPENA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Efectuează analize de laborator la receptie, pe fluxul tehnologic si la produsul finit, conform procedurilor interne;
- Asigura mentionarea corecta a datelor fiecarei analize;
- Sesizeaza superiorul ierarhic asupra abaterilor privind calitatea, face propuneri pentru prevenirea si eliminarea deficientelor de fabricatie.

CERINTE

- Studii medii sau superioare in domeniul chimiei;
- Experienta in laborator reprezinta avantaj;
- Operare PC: cunoștințe solide MS Office (în special Excel);
- Abilitati de planificare, capacitate de invatare rapida, rigurozitate, initiativa, spirit de echipa, atitudine proactivă, fire comunicativă, rezistență la stres, capacitate de organizare, persoană orientată spre rezolvarea problemelor, abilități de lucru în echipă
- Disponibilitate de relocare in Orastie sau naveta

BENEFICII OFERITE

- Posibilitatea de activa într-un mediu de lucru profesionist și dinamic
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei într-o companie solidă
- Posibilități de promovare în cadrul companiei
- Pachet salarial atractiv, în funcție de performanțe

S.C. TERPENA S.R.L., cu sediul în Orăstie, judetul Hunedoara, cu o vechime în domeniu de peste 16 ani, este o societate cu capital privat românesc ce activează în industria chimică, specializată în fabricarea de Uleiuri Esentiale şi Chimicale Aromatice.
Datorită implicării în dezvoltare si diversificare a produselor, societatea Terpena este unul dintre principalii jucători pe piata fabricării Uleiurilor Esentiale si Chimicalelor Aromatice din Europa.