DIRECTOR CALITATE

SC CHIMICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizeaza si conduce activitatea departamentului calitate;
- Participa la audit intern/ extern;
- Analizeaza rezultatele auditurilor si stabileste planuri de actiunii in vederea imbunatatirii rezultatelor;
- Analizeaza si aproba documentatia specifica SMI;
- Analizează permanent funcţionarea SMI, politica şi obiectivele calităţii mediului;
- Analizează problemele de calitate a produselor fabricate în raport cu specificaţiile acestora si stabileste masuri in vederea rezolvarii acestora;
- Propune masuri de imbunatatire a SMI;
- Analizează şi avizeaza procesele de omologare – reomologare produse funcţie de cerinţele actualizate a clienţilor externi şi de posibilităţile interne existente;
- Monitorizează colaborarea cu reprezentanţii organismelor de certificare şi cu alte organizaţii/ instituţii în probleme care vizează managementul calităţii –mediului;
- Asigură interfaţa organizaţiei cu clienţii şi partenerii organizaţiei în chestiuni care vizează SMI;
- Coordoneaza activitatea Departamentului Laborator;
- Participă la evaluarea performanţelor profesionale ale tuturor membrilor departamentului;
- Stabileste strategia la nivelul Departamentului Calitate;
- Participa activ la elaborarea politicii si a obiectivelor organizatei in domeniul managementului calitatii si mediului;

Beneficii:
Remuneratia este in acord cu normele interne ale organizatiei;

CERINTE

Studii superioare: licenta profil tehnic/mecanica/TCM;
Experienta intr-o pozitie similara-minim 3 ani in industria automotivelor;
Cunostinte de limba engleza-nivel mediu;
Cunostinte operare PC (pachet MS Office);
Disponibilitate pentru program prelungit;

Personalitate:
Responsabilitate, constiinciozitate, abilitati de organizare, planificare, punctualitate, dinamism, atitudine proactiva, persoana dedicata muncii.
Rezistenta la stres.
Abilitati de relationare.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa.
- Prima concediu. Prima Craciun, Prima Pasti, Prima de Ziua Societatii.

S.C. CHIMICA S.A. Orastie, societate importanta in industria maselor plastice din ROMANIA.

Domeniul de activitate- fabricare articole din mase plastice, furnizor pentru industria auto.