Vanzator IT / Tehnician IT / Web Developer & e-Commerce

CompuServe SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Vanzator IT&C in magazin
2. Tehnician IT depanare/intretinere/instalare calculatoare
3. Web Developer & e-Commerce - va trebui sa se ocupe de dezvoltarea, mentenanta si e-commerce-ul site-urilor online (portofoliu existent si proiecte noi)
- lucru preponderent in php/mysql; realizare site-uri noi
- intretinere, promovare si e-commerce – marketing si vanzari online la site-urile create
- creare si intretinere interfete de administrare

CERINTE

1. Vanzator IT
Cerinte:
- studii: minim liceu
- experienta minima 6 luni, avantaj operare Neomanager

Cerinte:
- experienta minim 6 luni in domeniu, cunostinte retelistica
- permis cat. B
- avantaj, cunostinte instalare server Windows/Linux

3. Web Developer & e-Commerce
Cerinte:
- CSS, XML, (X)HTML, utilizarea bazelor de date (MySQL, PostgreSQL)
- Utilizarea template-urilor
- Javascript
- Adobe Photoshop/Dreamweaver
- Actualizeaza continutul site-urilor companiei
- Prelucreaza materialele editoriale (text si imagine)
- Realizeaza un design corespunzator pentru articolele site-urilor
- Utilizeaza programe specializate de editare video/audio/imagine.
- Capabil sa respecte termenii de predare a lucrarilor
Reprezinta avantaje:
- Cunostinte de database design/optimization
- Cunostinte AJAX
- Utilizare Linux
- Configurare PHP

BENEFICII OFERITE

- Conditii excelente de lucru (dotari tehnice etc);
- Oportunitatea de a participa la dezvoltarea a o multime de proiecte interesante si profitabile.

DESCRIEREA FIRMEI

- comercializare componente IT&C, retelistica, Service etc.
- e-commerce