Tehnician mentenanta

S.C. VERNICOLOR S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Asigura buna functionalitate a echipamentelor si a utilajelor de productie.
Efectueaza operatiile de mentenanta preventiva conform planului de mentenanta.
Analizeaza cauzele disfunctionalitatilor aparute, remediaza problemele, asigura prevenirea reaparitiei acestora.
Asigura consultanta tehnica la reclamatii si modificari facute la utilaje
Constata si apreciaza situatia reala a componentelor si determina cauza uzurii acestora
Stabileste si comanda piesele de schimb si piesele de interventie (cantitate, calitate) pentru a asigura buna functionare a mijloacelor de productie
Abilitati de folosire a documentatiei tehnice
Asigura service-ul la echipamentele aflate in cadrul liniilor de montaj
Analizeaza cauzele defectiunilor, stabileste tipul si modul de indepartare a deficientei si defectului, gaseste modalitati de prevenire ulterioara
Identifica si rezolva problemele tehnice care apar in procesul muncii
Curatarea utilajelor si schimbarea consumabilelor.

CERINTE

Cunostine legate de partea de automatizari, partea electrica si partea mecanica
Experienta intr-o fabrica de productie
Cunostinte despre intretinerea utilajelor
Disponibilitate pentru munca in trei schimburi

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv, mediu de lucru dinamic, profesionist, posibilitati de dezvoltare profesionala.

SC Vernicolor SRL este o societate cu capital francez, care are ca obiect de activitate decorarea pieselor de plastic pentru industria auto.