SEF MAGAZIN si VANZATORI

MANDARIN DISTRIBUTION

Job expirat

RESPONSABILITATI

SEF MAGAZIN:
- coordoneaza activitatea din magazin
- respecta programul de lucru si urmareste respectarea acestuia de catre personalul din subordine
- instruieste, organizeaza, evalueaza si motiveaza personalul din subordine
- urmareste realizarea planului de vanzari lunar
- raspunde in fata sefilor ierarhic superiori pentru activitatea desfasurata
- indeplineste si alte sarcini incredintate de conducerea societatii
- raspunde de bunurile materiale luate pe inventar
- asumarea responsabilitatii pentru deciziile eronate sau nefondate
- rezolva eficient reclamatiile clientilor
- gestioneaza eficient înregistrarea bunurilor comandate si receptionate

VANZATOR:
- prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei
- aranjeaza marfurile in magazin pentru a fi expuse vanzarii
- sta la dispozitia clientilor

CERINTE

- experienta minim 1 an în conducerea unui magazin
- cunostinte operare PC
- abilitati de lucru cu oamenii
- spirit comercial
- persoana dinamica
- disponibilitate pentru program prelungit
- orientare spre indeplinirea obiectivelor

VANZATOR:
- experienta în vânzari
- abilitati de negociere
- motivatie crescuta pentru rentabilizarea muncii
- comportament etic-moral in cadrul firmei

BENEFICII OFERITE

- salariu fix, sporuri, prime, comision din vanzari (corelate cu performantele obtinute in urma muncii depuse)

Compania noastra este distribuitor unic al unor prestigioase companii internationale.
Produse distribuite:
-vopsele lavabile
-tencuieli decorative
-termosisteme
-adezivi
-instalatii sanitare
-usi metalice si de interior

Clientii tinta sunt firmele revanzatoare si firmele constructoare (B2B)