secretar notarial

SPN GEAMBASU

Job expirat

RESPONSABILITATI

Solicitarea şi analizarea documentelor necesare întocmirii de acte juridice notariale părţilor conform îndrumărilor date de către notarul public, redactarea actelor cu conţinut juridic la solicitarea şi îndrumarea notarului public, cu respectarea regulilor gramaticale ale limbii române, într-un mod corect, transmiterea şi verificarea documentelor necesare interogării ori înscrierii actelor în Registrele Unice Notariale, precum şi sesizarea notarului public cu privire la orice informaţie cuprinsă în certificatele eliberate de aceste registre, adoptarea unei atitudini de corectitudine şi amabilitate pe tot parcursul relaţiei cu clienţii şi colaboratorii biroului notarial, selectionarea si expedierea corespondentei si a altor documente, executarea lucrarilor de birou de importanta limitata cum sunt: clasarea dosarelor, utilizarea de fotocopiatoare sau pastrarea si operarea in diverse registre de evidenta, intocmirea si actualizarea bazei de date a biroului, furnizarea de informatii clientilor in legatura cu activitatea si programul biroului, asigurarea de protocol,înregistrarea, îndosarierea, inventarierea, selecționarea mapelor de acte conform nomenclatorului arhivistic pentru păstrarea în conformitate cu cerinţele legii a arhivei biroului notarial, realizarea colationarii si transcrierii scriptice si computerizate a corespondentei, proceselor - verbale si rapoartelor.

CERINTE

- studii medii, insa experienta de lucru intr-un birou cu specific asemanator unui birou notarial sau chiar intr-un birou notarial, de avocatura, etc., poate reprezenta un avantaj
- cautam o persona sociabila, optimista, vesela, entuziasta, pozitiva, sincera, tenace, perseverenta, amabila, respectuoasa, organizata, ordonata, manierata, adaptabila, prietenoasa, placuta, convingatoare, initiatoare, rabdatoare, sigura pe sine, meticuloasa, flexibila, toleranta, energica, activa, indrazneata, prevazatoare, statornica, perfectionista, vivace, spontana, volubila, agreabila, entuziasta, capabila, increzatoare, productiva, altruista, loiala, riguroasa, consecventa, spirituala, toleranta, multumita, echilibrata, ( desigur, acestea nu sunt enumerate in ordinea importantei)
- candidatul ideal trebuie sa aiba capacitate de analiza, sinteza, gandire productiva, pozitiva si venita in sprijinul eficientizarii activitatii

BENEFICII OFERITE

SPN GEAMBASU ofera stabilitate, corectitudine in relatia angajator-angajat in conditii de reciprocitate, motivatii financiare raportate la activitatea angajatului, mediu de lucru confortabil, placut, implicare si spirit de colegialitate in echipa de lucru

Societatea Profesionala Notariala " GEAMBASU" din Oradea, jud. Bihor este un birou notarial avand doi notari publici asociati si un sediu secundar in comuna Husasau de Tinca. Am inceput activitatea in anul 2008, numarul mediu de angajati fiind 5-6 persoane, repartizate in diverse departamente in cadrul activitatii notariale. Pe langa respectarea cerintelor legale ale domeniului notarial si ale normelor de drept in general, biroul nostru sustine si promoveaza calitatea vietii umane, altruismul, empatia, respectul reciproc si buna relationare interumana, onestitatea si dezvoltarea echipei noastre din punct de vedere personal si profesional