SALES MANAGER

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentie de recrutare personal angajeaza SALES MANAGER.

- Contracteaza si identifica potentiali clienti (persoane juridice).

- Negocierea, incheierea si urmarirea derularii contractelor.

- Elaboreaza, implementeaza si promoveaza ofertele companiei catre clienti si acorda consultanta in relatia cu acestia.

- Asigura derularea procesului de vanzare in cele mai bune conditii .

- Ia parte la realizarea bugetelor si analizelor de marketing si vanzari.

- Participa la dezvoltarea planului de vanzari.

CERINTE

- Studii superioare finalizate ( de preferat Marketing).

- Experienta in vanzari ¿ obligatoriu
(experienta in vanzarea de servicii constituie un avantaj).

- Experienta relevanta intr-o pozitie similara.

- Bune abilitati de comunicare, organizare, negociere.

- Cunostinte foarte bune de utilizare PC.

- Bun organizator, control si strategie de urmarire a activitatilor.

- Aspect fizic
placut, ingrijit, spirit de echipa, persoana echilibrata, serioasa, activa, calma, rezistenta la
stres.

- Limba engleza fluent.

- Masina personala (se deconteaza combustibilul).

DESCRIEREA FIRMEI

Companie acreditata care ofera urmatoarele servicii:
Recrutare si selectie de personal, la nivel national:
- oferim solutii complete de personal, specialisti in finante, contabilitate, banci, marketing si vanzari, domeniul juridic, resurse umane, precum si in productie, aprovizionare, sectorul public, constructii, servicii financiare si asigurari;
Consultanta in domeniul legislatiei muncii;
Elaborare fisa postului:
- in varianta standard (pentru fiecare pozitie in parte);
- in varianta personalizata (in functie de obiectul de activitate al organizatiei);

Training:
- management-ul timpului;
- abilitati de comunicare;
- tehnici de vanzari si negociere;
- strategii, tehnici si tactici avansate in negociere;

tel: 0745676278
www.yourjobs.ro