Responsabil logistica interna - Oradea

S.C. ADECCO RESURSE UMANE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigura aprovizionarea sectorului Industrializare in conditiile respectarii valorilor de stoc fix in cantitatile necesare si suficiente la momentul fixat;
- gestioneaza informatiile de aprovizionare si livrare intre client si furnizor;
- anticipeaza riscurile si conduce toate actiunile preventive pentru a inlatura disfunctionalitatile din procesul de aprovizionare;
- lucreaza dupa date informatice, note de atentionare si documentele Departamentelor Comercial si Conceptie;
- lucreaza in baza procedurilor de lucru stabilite sau instructiuni utilizand sistemul informatic al societatii;
- se informeaza de evolutia produselor, procesele de fabricatie si fluxurile de fabricatie;
- stabileste parcursul reperelor/subansamblelor si intocmeste documentatia necesara;
- urmareste inceputul fabricatiei, modificarile, opririle de fabricatie si actioneaza in consecinta;
- analizeaza nevoile exprimate si stabileste ordinea de prioritate in rezolvarea acestora;
- programeaza cadentele zilnice si loturile de repere/subansamble necesare a fi procesate pentru asigurarea realizarii programului de fabricatie la montaj;
- coordoneaza activitatea de miscare a loturilor pe fluxul de fabricatie;
- intocmeste rapoarte privind activitatile derulate;
- pastreaza secretul de serviciu;
- executa sarcini specifice dispuse pe cale ierarhica in domeniul sau de activitate.

- face propuneri de eficientizare a derularii activitatii de Industrializare;
- stabileste masuri de imbunatatire a gestiunii de flux.

- raspunde de asigurarea in ansamblu a necesarului de repere/subansamble procesate intern sau la subcontractanti pentru realizarea programului de fabricatie la termenele solicitate de clienti;
- raspunde de corectitudinea datelor si documentelor intocmite si furnizate conform procedurilor de lucru;
- raspunde de utilizarea corecta si eficienta precum si de buna gestionare a bunurilor, mijloacelor si resurselor incredintate;
- raspunde administrativ, civil si penal, dupa caz, pentru prejudiciile rezultate in urma neindeplinirii sau indeplinirii cu lipsa de profesionalism ori cu rea credinta a atributiior si responsabilitatilor de mai sus;

CERINTE

- nivel minim
- studii superioare tehnice sau economice;
- avantaj
- cunosterea proceselor de fabricatie;

- 1 an in activitati productive sau de planificare;
- avantaj
- utilizare PC, limbaje de programare adecvate;
- capacitate de comunicare, previziune, putere de convingere, rezistenta la stres si suprasolicitare psihica;

Adecco este lider mondial in domeniul resurselor umane, avand deschise peste 6.600 de birouri in 70 de tari ale lumii.
Fondat in Elvetia la 20 August 1996 ca urmare a fuziunii companiilor Adia (infiintata in 1957) si ECCO (infiintanta in 1964), Adecco este administrat de o echipa multinationala ce dispune de o remarcabila experienta in domeniu.
Zilnic, peste 700.000 de persoane isi gasesc un loc de munca prin reteaua Adecco, ca urmare a gamei de servicii personalizate oferite celor peste 250.000 de clienti.
Conform clasamentului intocmit de prestigioasa publicatie Forbes, Adecco este in prezent, una dintre cele 500 de mari companii din lume.
Adecco este cotat la bursele NYSE (ADO), Swiss Exchange (ADEN) si EURONEXT Premier Marche.
Adecco in Romania
Misiune: asigurarea succesului profesional intr-o lume in continua schimbare.
Adecco ofera zilnic solutii flexibile si adaptarea legislatiei in vigoare reusind, urmare a cererilor inregistrate, sa ofere candidatilor sai peste 6.000 de noi locuri de munca, in doar 6 ani de la infiintare.
La baza succesului inregistrat se afla transpunerea in practica a valorilor grupului:
- onestitate si integritate;
- responsabilitate sociala;
- orientare spre nevoile clientului;
- inovatie si creativitate;
- comunicare si spirit de echipa;
- transparenta;
- deplina legalitate