Responsabil Clientela IMM Medii- Oradea

RAIFFEISEN BANK

Job expirat

RESPONSABILITATI

· Dezvolta portofoliul de clienti al bancii prin atragerea de noi clienti din segmentul IMM Medii
· Negocieaza, structureaza si analizeaza tranzactiile de creditare
· Stabileste lista de clienti potentiali pentru vanzarea produselor bancii pentru segmentul IMM Medii
· Asigura pregatirea documentatiei si analiza tranzactiilor in scopul aprobarii cererilor de credit pentru clientii IMM Medii
· Sprijina directorii de agentie/sucursala pentru dezvoltarea unui portofoliu de clientii IMM Medii
· Raspunde de calitatea serviciilor si produselor solicitate de clientii din segmentul IMM

CERINTE

· Studii superioare,de preferinta economice
· Minim 1 an experienta in domeniul bancar
· Buna intelegere a produselor bancare si a domeniului financiar
· Cunoasterea reglementarilor bancare
· Buna cunoastere a limbii engleza
· Foarte bune abilitati de vanzare si de negociere
· Abilitati de rezolvare a problemelor
· Cunostinte bune de operare PC
· Capacitate de decizie
· Orientare catre client
· Abilitate de lucru in conditii de stres si termene-limita
· Bune abilitati de relationare interpersonala si de lucru in echipa
- Permis de conducere
- Disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

Beneficiile parteneriatului cu Raiffeisen Bank:
· Pachet de compensare motivant, direct corelat cu rezultatele obtinute
· Programe de instruire si dezvoltare profesionala si personala

Raiffeisen Bank este un partener pe termen lung pentru toti clientii sai, oferind o gama completa de servicii financiare la standarde inalte si generand o rentabilitate peste medie a capitalului propriu.