Reprezentant vanzari

SC JAGUAR SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-studii superioare de preferat in domeniul tehnic
- bune abilitati de comunicare si negociere, planificare, organizare
-prezenta agreabila,caracter deschis, hotarat , cu initiativa comerciala
-cunostinte limba engleza
-cunostinte de operare PC
-carnet de conducere categoria B
-experienta in vanzari
-capacitatea de a urmari si controla eficient mai multe probleme odata
-dinamic, perseverent si rezistent la stres
-fara antecendente penale

CERINTE

-Mentinerea si consolidarea relatiilor cu clientii din portofoliul deja existent al companiei;
-Contactarea de noi clienti din cadrul pietelor tinta;
-Prezentarea si promovarea produselor companiei potentialilor clienti;
-Identificarea necesitatilor clientilor si consilierea acestora pentru alegerea celei mai bune solutii;
-Urmarirea derularii contractelor prin asigurarea unui permanent schimb de informatii intre clienti si departamentele din cadrul firmei;
- Monitorizarea concurentei si elaborarea de propuneri pentru dezvoltarea afacerii in zona
-Intocmirea ofertelor si negocierea preturilor si a altor termeni contractuali;
-Pregatirea documentatiei necesare procesului de vanzare;
-Incasarea tuturor facturilor de vanzare catre clienti;
-Realizarea rapoartelor periodice privind situatia vanzarilor.

BENEFICII OFERITE

-salar fix si comision motivant
- in functie de realizari masina , telefon, bonusuri

Comercializare feronerie, tamplarie ,usi de siguranta, usi de interior,tehnica parasolara, confectii metalice si speciale