Reprezentant de vanzari

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Intocmirea si emiterea catre potentialii beneficiari, de oferte tehnico-comerciale la cererea acestora sau din proprie initiativa in zona indicata de conducere ;
- Asigura atingerea unor nivele de vanzari in zona respectiva cat mai mari pentru fiecare categorie de produse ( mica mecanizare, mare mecanizare ) cel putin la nivelul planului trasat de conducere;
- Urmareste respectarea termenelor de plata si incasarea sumelor corespunzatoare;
- Dovedeste responsabilitate in recomandarea vanzarii catre clienti pentru ca interesele firmei sa nu fie prejudiciate , colaborand pentru aceasta cu celelalte departamente .
- Raspunde de licitatiile desemnate de seful ierarhic pentru care:
- Intocmeste partea tehnica pentru participarea la licitatiile indicate de conducere in deplina responsabilitate fata de continutul si inserarea completa si la timp a acestora . Colaboreaza eficient cu celelalte compartimente pentru aceasta ( ex. Director Tehnic, Asistenta Vanzari )
- reprezinta firma la licitatiile indicate in deplina cunostinta de cauza si in mod activ pentru a influenta pe cat posibil favorabil decizia clientului ;
- Completeaza constant rapoartele de activitate in zona si actualizeaza Bazele de date conform ultimelor informatii aflate , cu tinerea unei evidente riguroase asa cum s-a indicat de conducere , cu eventuale imbunatatiri ;
- Atragerea de clienti noi si sporirea cifrei de afaceri cu cei existenti ;
- Pe baza experientei activitatii curente se preocupa continuu de imbunatatirea acesteia inclusiv prin propuneri adresate conducerii /sefului ierarhic
situatia concurentei la produse similare ;

CERINTE

- Studii superioare (tehnice sau economice)
- Expereineta in vanzari similare (produse industriale) – min. 1 an
- Permis de conducere cat. B
- Disponibilitate pentru deplasari - 7-8 judete din N,V tarii

BENEFICII OFERITE

- Masina
- Telefon
- Laptop
- parte fixa + comision din vanzari

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting – aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!

Informatii suplimentare:
Romania, jud. Bihor, Oradea, Str. Razboieni, nr. 49, 410571
tel:0359.411.229;
tel/fax: 0359.801.090
mobil: 0745.676.278
e-mail: office@publiceuroconsulting.ro
www.publiceuroconsulting.ro
www.yourjobs.ro

Clientul nostru este o companie ce importa si distribuie piese de schimb si utilaje de mica si mare mecanizare, catre Gospodarii Comunale si firme de constructii.
I