Reprezentant Comercial Oradea

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru reprezinta o renumita firma de import, productie, distributie si consultanta in domeniul produselor destinate vopsitoriilor auto, industriale din Romania, si cautam pentru Reprezentanta din Oradea o persoana responsabila pe partea Comerciala-vanzari.

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana din vanzari, sociabila, constiinciosa, pozitiva, comunicativa, rezistenta la stres, atent la detalii si cu spirit de echipa.

- Identifica si contacteaza potentiali clienti in vederea remiterii ofertei, negocierii, incheierii si executarii contractelor comerciale;
- Intocmeste oferte de preturi/marfuri etc;
- Acorda asistenta d.p.d.v. tehnic si comercial clientilor si potentialilor clienti;
- Negociaza, incheie si asigura executarea contractelor si acordurilor comerciale;
- Coordoneaza zona pe care o are in subordine ca pe un centru de profit;
- Asigura existenta si securitatea stocului de marfuri in magazinele din zona si la nivelul
- Urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
- Realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul National de Vanzari;
- Propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona;
- Tine evidenta contabila primara si intretine relatiile cu clientii din portofoliu;
- In limita timpului disponibil si in conformitate cu dispozitiile primite participa la indeplinirea atributiilor generale privind vanzarea marfurilor;
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

- studii superioare ;
- experienta de minim 2 ani intr-un post similar din vanzari;
- capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliul semnificativ, capacitate rapida de decizie;
- personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
- fara obligatii personale majore (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic, alte activitati profesionale paralele etc.);
- cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word, Excel si Outlook, Internet);
- cunoasterea de limbi straine: engleza;
- permis de conducere categoria B.

BENEFICII OFERITE

- Negocierea pachetului salarial si a beneficiilor aferente se face in urma interviului.
- Lucrul intr-o echipa tanara cu perspectiva de dezvoltare in viitor; posibilitatea de avansare in cadrul societatii.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!