Responsabil Calitate

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce produce componente metalice.

- Coordoneaza activitatea de identificare si raportare a neconformitatilor:
- Conduce activitatea de colectare, pastrare si arhivare a rapoartelor de neconformitate si analizeaza toate neconformitatile raportate
- Participa la sedintele operative periodice si informeaza asupra neconformitatilor identificate / raportate
- Urmareste implementarea actiunilor corective
- Inainteaza rapoarte periodice cu privire la asigurarea calitatii in organizatie
- Colaboreaza la elaborarea de masuri corective si preventive in vederea asigurarii calitatii
- Intocmeste / verifica documentatia sistemului calitatii
- trimite in ancheta si avizeaza documentatia sistemului calitatii
- coordoneaza difuzarea si tinerea sub control a documentatiei sistemului calitatii
- Intocmeste grafice de urmarire a elaborarii documentatiei sistemului calitatii

CERINTE

- experienta in domeniul asigurarii calitatii
- cunoasterea sistemelor de calitate ISO, TS constituie avantaj
- studii superioare in domeniul Ingineriei
- limba engleza la nivel conversational
- bun organizator
- capacitate de lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitate de a lucra intr-un mediu dinamic
- oportunitate de dezvoltare profesionala