recrutam consultanti financiari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

consultant financiar

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:

- prezinta avantaj experienta anterioara in domeniul vanzarii de produse financiare (asigurari, programe investitionale)
- minim un an experienta in vanzari
- spirit de intreprinzator
- spirit de echipa
- abilitati de comunicare si negociere
- abilitati de prezentare in public
- bun organizator
- capacitate de analiza financiara
- ambitie, tenacitate, perseverenta
- mentalitate de invingator

RESPONSABILITATI / BENEFICII:

Reputabila firma din domeniul asigurarilor recruteaza in vederea dezvoltarii fortei de vanzari "Consultant Financiar"

- promovare diverse produse financiare consacrate
- identificarea a noi clienti potentiali pe piata
- planificarea activitatii de vanzare proprie
- crearea si dezvoltarea relatiilor cu clientii
- gestionarea portofoliului de clienti
- promovarea produselor si serviciilor companiei pe anumite segmente de piata si incheierea diferitelor tipuri de contracte
- dezvoltarea si fidelizarea portofoliului de clienti
- consilierea clientilor in legatura cu cele mai potrivite pachete investitionale, in functie de cerintele acestora
- reprezentarea clientilor in relatia cu compania

- investitie financiara nula din partea candidatului
- mediu de lucru profesional si concurential
- logistica pusa la dispozitie de companie
- formare profesionala specializata
- plan de cariera
- posibilitati de acumulare a veniturilor din:
- comisioane
- bonusuri programe motivationale
- posibilitati de dezvoltare profesionala si in domeniul asigurarilor generale si al asigurarilor de pensii private
- posibilitati de avansare ierarhica, la pozitia de Unit Manager / Agency Manager, functie de performante

DESCRIEREA COMPANIEI:

ASIGURARI "Consultant Financiar"

BENEFICII OFERITE

venit; parte fixa+parte variabila +bonusuri+sim telefon