Project Manager/Programator

IT-Cons

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Candidatul va trebui sa coordoneze o echipa de programatori, facand legatura intre aceasta si clientii din strainatate. Trebuie sa fie capabil sa inteleaga cerintele clientilor, sa implementeze solutii si sa administreze resursele disponibile.

CERINTE

Candidatul:
- Trebuie sa aiba cunostinte vaste de programare, experienta de minim 2 ani, in special in limbajele de programare C/C++, atat pe platforma Windows cat si pe platforma Linux, in diferite IDE-uri
- Experienta in organizarea si planificarea proiectelor
- Este fluent in limba engleza, abilitati bune de comunicare - usurinta, coerenta si claritate in exprimare
- Experienta in programarea pe sisteme embedded reprezinta un avantaj
- Experienta low level development (Assembly) reprezinta un avantaj
- Este disponibil pentru calatorii in strainatate (Italia/Germania) in jur de 80% din timpul lucrat

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Oportunitatea de a calatori in strainatate (Europa)
- Colaborare cu companii mari din industria auto

IT-CONS este o tanara si dinamica companie de ITC , capabila sa analizeze, proiecteze si sa dezvolte solutii IT.