Product Manager

DEC

Job expirat

RESPONSABILITATI

- intretinerea si dezvoltarea de relatii comerciale cu parteneri interni
- mentinerea clientilor existenti, identificarea de noi clienti
- administrarea proiectelor in derulare si creearea de noi proiecte
- urmarirea permanenta a dinamicii vanzarilor si a miscarii stocurilor
- analiza si urmarirea atenat a transformarilor pietei
- analiza bugetului de cheltuieli
- analiza pozitiei pe piata a produselor similare, furnizori concurenti
- suport pentru reprezentanti de vanzari

CERINTE

- Trebuie sa detina tehnici puternice de vanzare, comunicare si negociere, optimism, rezistenta la stres, dinamism si spirit de echipa.
- Trebuie sa dea dovada de spirit de initiativa, sa fie capabil sa obtina si sa evalueze date, si sa pregateasca rapoarte de vanzari clare si obiective.
- Sa fie persoane ambitioase, responsabile si orientate spre rezultat.

- 3 ani de experienta de vanzari cu responsabilitati progresive constituie un avantaj
- cunostiinte tehnice in IT.
- cunostinte avansate de lucru cu PC-ul (Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Outlook)
- fluenta scrisa si vorbita in limbile engleza sau germana;
- permis conducere cat B.
- eventual: disponibilitate pentru deplasari dese in tara.

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de perfectionare profesionala
- salariu + comision motivant
- telefon mobil

DEC este cea mai inovativa companie dezvoltatoare de solutii IT si sisteme de securitate din Romania, cu una dintre cele mai indelungate experiente in acest domeniu.
DEC este specializata in solutii IT pentru control acces, pontaj, ticketing, supraveghere video si SFA.

Investim in oameni si am creat astfel departamente cu competente ce acopera o mare varietate de servicii oferite in domeniile inginerie, integrare de sisteme, cercetare, proiectare si dezvoltare de solutii IT, sisteme informatice si de comunicatii, sisteme de securitate si aplicatii software, precum si management de proiect si consultanta.

Ne extindem, si cautam candidatul ideal pentru ocuparea postului de PRODUCT MANAGER in vanzari distributie.