SC Pentanova Automatizari -angajeaza- TEHNICIENI-INGINERI

S.C. PENTANOVA AUTOMATIZARI SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru filiala din Oradea / Iasi suntem in căutare de:
TEHNICIENI - INGINERI

Descrierea postului:

▪Crearea de software PLC în biroul din Oradea/Iasi (SIEMENS / ROCKWELL / …)
▪Crearea de software HMI în biroul din Oradea /Iasi (WINCC / INTOUCH / …)
▪Punerea în funcțiune la clienți (Brazilia, China, Germania, Ungaria, SUA,…)

CERINTE

▪ Absolvent în profil tehnic (inginerie electrică sau automatizare)
▪ Disponibilitate pentru deplasări internaționale (mai mult de 50% din timp)
▪ Cunoștințe de limba engleză; limba germană reprezintă un avantaj.
▪ Experiența în crearea și modificarea software-ului pentru sistemele PLC & HMI (exemplu SIMATIC S7) reprezintă un avantaj.

IMPORTANT:
Cv-ul se depune in limba engleza la:
l.sabau@pentanova.com

BENEFICII OFERITE

▪ Pachet salarial atractiv
▪ Bonificații

Suntem o organizaţie international de inginerie şi automatizări cu sediul central în Gleisdorf/Austria şi filiale China, Mexic, Romania şi SUA. Clienţii noştri sunt din diferite domenii industriale , noi fiind axaţi pe automatizarea sistemelor de benzi rulante, proceselor tehnologice şi a liniilor logistice.