Manager Transport

Kefren Expres

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea oportunitatilor de transport (contactare clienti actuali, parteneri, potentiali clienti) in vederea stabilirii de relatii comerciale
Planificarea transporturile (curse, grupaje)
Pastrarea evidentei activitatii de transport
Verificarea activitatii soferilor
Urmarirea incadrarii in indicatorii logistici stabiliti prin politica companiei (consumurile de carburanti, kilometri) si atingerea obiectivelor (venituri, profit)
Atributii:
In calitate de Manager, salariatul va fi in subordinea Directorului Executiv, activitatea sa constand in :
1.executarea comenzilor de transport rutier din portofoliul firmei sau obtinute din piata:
2.dezvoltarea portofoliului de comenzi prin atragerea de noi clienti;
3.urmarirea comenzilor executate pana la incasarea c/val. acestora;
4.procesarea documentelor necesare bunei desfasurari a activitatii;
5.aducerea la zi a bazelor de date

CERINTE

Experienta pe un post similar
Cunostinte de limba Germana ,Engleza etc
Persoana organizata, ordonata, atenta la detalii, responsabila
Dinamism si atitudine proactiva

Abilitati pentru lucru in echipa, bun negociator, putere de convingere, perseverenta, spontaneitate, atitudine proactiva;
- Abilitati de vanzare, negociere, prezentare constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- conditii de munca deosebite
- oportunitati de dezvoltare a carierei.

Societatea comercială Kefren Expres srl a fost infiinţată în anul 2011, având drept obiectiv furnizarea unei game variate de servicii de transport într-o maniera profesională, oferite cu promptitudine şi adaptate în permanenţă cerinţelor clienţilor. Kefren Expres practică o politică responsabilă faţă de toţi partenerii, indiferent de mărime, tratându-i pe toţi cu acelaşi respect. Misiunea noastră este să îi ajutăm pe clienţii noştri să îşi indeplinească obiectivele logistice, în condiţiile unor costuri optime. Concepţia care ne ghidează este aceea de a fi atenţi cu problemele şi nevoile clienţilor noştri; acesta concepţie stabileşte modul de lucru şi standardele în toate aspectele activităţii noastre.