Manager Logistica

SC Elka International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planificarea si coordonarea procesului international/national a transportului si a distributiei, eficient din punct de vedere a costului si actiuni eficiente a marfurilor
-Anticiparea si comunicarea curenta a problemelor potentiale si a oportunitatilor pentru Directorul de Logistica si Vanzari, pentru a putea face decizii apropiate
-Planificarea si comunicarea cu transportatori
-Monitorizarea procesului si dezvoltarea solutiilor pentru a executa expedieri eficiente

CERINTE

Capabilitati manageriale, excelent talent de comunicare, talent analitic si organizational, spirit de echipa, in plus poseda de cunoastera perfecta a limbii germane.

BENEFICII OFERITE

Negociabil

Elka International Logistics este o firma de transport si logistica, situata in Romania si Germania care opereaza in lantul de aprovizionare pentru diferite industrii din Vestul si Estul Europei.