MANAGER DE PRODUS

Advanced ManSolutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigurarea relatiei si negocierea cu furnizorii firmei
- Implementarea procesului de distributie
- Studiul pietei, monitorizarea concurentei
- Consilierea echipei de vanzari si privind solutiile tehnice ce pot fi realizate cu produsele companiei
- Propunerea si realizarea dezvoltarii de produse
- Intocmirea strategilor de vanzare pe grupe de produse
- Actualizarea si gestionarea informatiilor, intocmirea si centralizarea rapoartelor cu privire la produsele companiei
- Cunoasterea si cresterea cotei de piata si elaborarea previziunilor despre aceasta
- Actualizarea datelor tehnice cu privire la produsele din zona de responsabilitate (fise, cataloage, preturi etc.)

CERINTE

- Studii superioare (preferabil: Tehnic/Economie)
- Experienta anterioara pe o pozitie similara
- Background tehnic, cunoasterea grupurilor tinta, abilitate in discutarea solutiilor tehnice, intelegerea nevoilor clientului
- Capacitate de organizare si planificare a activitatilor curente
- Excelente abilitati de comunicare si interpersonale
- Personalitate dinamica, analitica, energie si incredere de sine
- Aptitudini de negociere si de vanzare.
- Nivel avansat de cunoastere a limbii engleze
- Excelente abilitati de lucrul cu calculatorul

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv.

Advanced ManSolutions este o companie specializata in furnizarea de solutii avansate de recrutare, selectie si evaluare de personal. Pentru mai multe detalii accesati site-ul nostru, ww.advancedman.ro.Clientul nostru este un grup de firme care se ocupa cu distributia si comercializarea de produse de amenajari interioare.