Inginer Birou Studii si Metode

ProAcces S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Receptia Caietului de sarcini si a proiectului prototipului in 3D Solid works
• Comanda tesaturii
• Studiul conceptiei realizate in Solidworks (studiul proiectului 3D primit din Franta)
• Comanda materii prime specifice (picioare, articulatii, mecanisme) + cerere de pret prin Serviciul Achizitii
• Realizarea carcaselor de canapele pana la nivel de burete si vatelina in atelierul local
• Validarea prototipului la aceasta etapa (montaj, volum, rezistenta, confort)
• Realizarea huselor prototip si a sabloanelor pentru croi din carton
• Tapitarea prototipului
• Validarea prototipului cu Serviciul Marketing
• Conceptia si realizarea ambalajului adaptat
• Realizarea fotografiilor, a fisei tehnice PGS si a altor tipuri de documente tehnice cerute de client
• Difuzarea informatiilor legate de produs catre Serviciile Comercial, Marketing si Metode
• Punerea la dispozitie a prototipului - expedierea in Franta

CERINTE

• Cunoasterea domeniului canapele de la A la Z: caiet de sarcini, desene tehnice, carcasa-structura, burete si husa de tapiterie;
• Capacitate de lucru in echipa;
• Ambiţie, implicare, creativitate si disponibilitate;
• Competente PC ; Constituie un avantaj cunoasterea unui program informatic de proiectare tip Autocad sau SolidWorks ;
• Capacitatea de a lua decizii in mod rapid si eficient;
• Cunostinte minime de limba franceza ;
• Cunostinte minime de limba engleza in absenta celor de franceza.

BENEFICII OFERITE

Va oferim posibilitatea dezvoltării unei cariere alături de un colectiv tanar si profesionist, asigurându-va ca implicarea, disponibilitatea si ambiţia Dvs. vor fi răsplătite pe măsura rezultatelor obţinute.

DESCRIEREA FIRMEI

Consultanta in managementul resurselor umane.