MANAGER ACHIZITII -BUYER ORADEA

TIGER AMIRA COM SRL Oradea

Job expirat

RESPONSABILITATI

-achizitii pentru una din urmatoarele grupe de produse:placi ceramice import, placi ceramice intern, obiecte sanitare intern, instalatii sanitare.
-responsabil de urmarirea si derularea contractelor de achizitii;
-managementul stocurilor;
-stabilirea preturilor de vanzare pe magazine si organizarea campaniilor promotionale;
-pastrarea in permanenta a legaturii cu magazinele de prezentare si depozitele;
-responasabil de instruirea agentilor de vanzare si a vanzatorilor despre produsele achizitionate;
-alcatuirea rapoartelor periodice.

CERINTE

-studii medii/superioare economice sau tehnice;
-experienta pe o pozitie similara (buyer) constituie avantaj;
-experienta pe vanzari materiale de constructii sau de amenajari minim 3 ani pe pozitiile de manager zona sau reprezentant zonal.
-cunostinte de operare PC(Office, Outlook) la nivel avansat;
-limba engleza pentru grupele de produse din import;
-persoana organizata, responsabila, sociabila, analitica, cu foarte bune abilitati de negociere;
-permis de conducere categoria B(minim 2 ani).

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial foarte atractiv;
-telefon de serviciu.

Companie de distributie la nivel national de gresie, faianta, obiecte sanitare.
Comert cu amanuntul in magazine specializate de materiale pentru constructii si amenajari interioare si exterioare.