Junior Network Administrator

XL WORLD ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

CERINTE

Absolvent studii superioare sau de specialitate in informatica
Configurare si administrare server Windows 2000/2003 si statii windows
Cunostinte si experienta in lucrul cu bazele de date
Persoana cu spirit practic, energica, cu dorinta de perfectionare si spirit de echipa
Pasiune pentru domeniu si dorinta de a invata permanent lucruri noi
Personalitate inovativa, cu preocuparea de a gasi solutii alternative in situatii dificile
Buna intelegere a mediului IT si a serviciilor de asistenta
Abilit¿¿i de comunicare ¿i rela¿ionare
Limba engleza-avansat
Cunostinte de limba italiana (avantaj)

BENEFICII OFERITE

Mediu de lucru specific unei companii multinationale
Conditii de munca excelente, echipamente de lucru de ultima ora
Salariu competitiv
Bonusuri si premii in functie de rezultate
Lucru într-o echip¿ de profesioni¿ti
Oportunitati de dezvoltare a carierei

XL WORLD realizeazã în Romania activitãti de call center în diverse limbi europene (italianã, englezã, francezã, spaniolã, germanã, românã), folosind un personal specializat, care dispune de cele mai avansate resurse tehologice: internet prin fibra optica, sistem de telefonie voice-over-ip, sisteme de video-conferinta etc.

Campania are o experienta de peste 6 ani pe piata interna¿ional¿ (in special Italia, UK, Germania, Fran¿a) si na¿ional¿, oferind servicii clien¿ilor din domenii diverse: financiar-bancar, telecomunica¿ii, IT, bunuri de consum, resellers, etc.

In prezent, XL WORLD ROMANIA are peste 900 de agenti si o prezen¿¿ na¿ional¿ in 3 sedii: Ia¿i (sediul principal), Oradea si Bacau.

Datorit¿ activit¿¿ii sale în continu¿ cre¿tere, XL WORLD dore¿te s¿-¿i completeze echipa cu noi profesioni¿ti pentru sediul din Oradea.

Pentru detalii accesati www.xlworld.eu

Puteti aplica CV-ul direct, la adresa - sorina.mocuta@xlworld.eu sau recrutare@xlworld.eu, tel: 0749 063 602