Inginer Proiectant

TRENKWALDER SOBIS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie multinationala ce activeaza in domeniul animatronicii.

Responsabilitati:
- Proiectare, desenare si concepere structuri metalice, sisteme mecanice si mecanisme de avans / sisteme pneumatice si hidraulice,/sisteme electrice si electronice.
- Preluare in stoc si gestiune materiale, scule, masini si utilaje specifice pe departament
- Responsabil productie si coordonarea echipei de muncitori aflati in subordine in scopul realizarii productiei conform proiectelor de executie
- Responsabil montaj si punere in functiune la client, a reperelor produse de departamentul aflat in subordine si nu numai
- Responsabil service, avarii ale elementelor produse de departamentul aflat in subordine, aflate la client in garantie si post garantie

CERINTE

- cunostinte: Programe Aplicative: MS-Office, ABBYY FineReader, Corel Draw, Adobe
- cunostinte Programe CAD: Autocad 2009, Mechanical, Solid Works, Matcad, Visual basic
- cunostinte: Programe PLC: Zeliosoft, Digimot, Engine fit
- cunostinte Programe de simulare: Simulink, Hilti, Midcom, Midford, Mathlab, FreeCad, MithCalc
- limba engleza nivel conversational
- disponibilitate de deplasare
- experienta in proiectare

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atrctiv

Trenkwalder-Sobis este o companie austriaca specializata in servicii de consultanta in domeniile RESURSE UMANE SI CERCETARI DE PIATA.
Echipa noastra de consultanti furnizeaza solutii complexe si personalizate la provocarile pe care le implica RECRUTAREA SI SELECTIA PERSONALULUI-INSTRUIREA ANGAJATILOR-DEZVOLTAREA ORGANIZATIEI.
Va asteptam la sediile noastre din Baia Mare, Bucuresti, Cluj Napoca, Iasi, Oradea, Sibiu si Timisoara.