Inginer Instalatii Electrice si Inginer Instalatii Mecanice

Human Resources Reengineering

Job expirat

RESPONSABILITATI

HR Reengineering recruteaza Inginer Instalatii Electrice si Inginer Instalatii Mecanice (HVAC si sanitare) pentru clientul sau, o companie multinationala din domeniul executiei, proiectarii si intretinerii de instalatii pentru constructii (electrice, termice, sanitare, ventilatie).

Responsabilitati:
- Studierea proiectului de instalatii electrice (medie si joasa tensiune, curenti slabi) / instalatii HVAC si sanitare
- Monitorizarea executie lucrarilor de instalatii electrice (medie si joasa tensiune, curenti slabi) / instalatii HVAC si sanitare, din punct de vedere al conformitatii cu proiectul, calitatii si respectarii termenelor
- Verificarea respectarii de catre contractantul principal si subcontractori a prevederilor proiectului de executie si a prescriptiilor tehnice aplicabile
- Estimarea eventualelor devieri de la proiect. Identificarea cat mai devreme a cauzelor si luarea de masuri pentru rezolvarea lor
- Intocmirea de rapoarte de monitorizarea privind actiunile contractantului principal
- Verificarea situatiilor de lucrari de la contractantul principal
- Participarea la sedintele de bilant
- Mentinerea unei stranse colaborari cu dirigintele de santier in scopul respectarii termenelor de proiect

CERINTE

- Studii superioare tehnice absolvite - specializare instalatii electrice / specializare instalatii mecanice (HVAC si sanitare)
- Experienta de minim 5 ani in zona de executie si control al calitatii (electrice / HVAC si sanitare)
- Cunostinte solide privind reglementarile tehnice in vigoare
- Limba engleza nivel avansat (vorbit si scris)
- Cunostinte PC: MS Office, AutoCAD (vizualizare si masurare)
- Atitudine orientata catre satisfactia clientului
- Abilitati de organizare, comunicare si negociere

BENEFICII OFERITE

Se ofera pachet salarial atractiv, posibilitatea de dezvoltare a carierei, mediu de lucru international.

HR Reengineering este o companie de consultanta domeniul resurselor umane care ofera clientilor sai urmatoarele servicii:

- Recrutare si selectie
- Evaluare si dezvoltare: Centre de evaluare si dezvoltare, Training, Evaluarea performantelor angajatilor, Studii privind satisfactia in munca a angajatilor, Consiliere in cariera
- Cursuri online
- Administrare si salarizare