ECONOMIST Financiar-Contabilitate

YGREC Pagini Utile

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrarea în aplica¿ia informatic¿ a tuturor documentelor de intrare ¿i ie¿ire în/din gestiune (facturi, avize de expedi¿ie, NIR-uri) ¿i emiterea de rapoarte specifice gestiunii;
- Înregistrare documentelor cas¿, banc¿, cheltuieli;
- Gestionarea deconturilor;
- Situa¿ii furnizori;
- Efectuarea program¿rilor la plat¿, urm¿rirea îndeplinirii acestor program¿ri;
- Situa¿ii ¿i rapoarte c¿tre managementul firmei.

CERINTE

- Absolvent de studii superioare economice, preferabil finan¿e-contabilitate;
- Foarte bune cuno¿tinte de contabilitate;
- Bune cuno¿tinte de lucru cu calculatorul, în special cu programul Microsoft Excel
- Cuno¿tinte de operare cu un program integrat reprezint¿ un avantaj major (dar nu este obligatoriu);
- Cunoa¿terea legisla¿iei române¿ti, cu accent pe fiscalitate;
- Experien¿¿ minim¿ 1 an în cadrul unui compartiment financiar – contabil;
- Persoan¿ ordonat¿ ¿i organizat¿, responsabil¿, dornic¿ s¿ înve¿e, cu disponibilitate la program prelungit ¿i rezisten¿¿ în condi¿ii de stress, care s¿ ¿tie s¿ î¿i stabileasc¿ priorit¿¿ile în activitate ¿i s¿ respecte cu stricte¿e termenele de finalizare a lucr¿rilor;
- Dinamism, cu dorin¿a de a performa într-o organiza¿ie puternic¿;
- Bune abilit¿¿i de comunicare ¿i pentru lucrul în echip¿, dar ¿i capacitatea de a-¿i asuma ¿i duce la îndeplinire sarcini în mod independent;
- Con¿tiinciozitate ¿i hot¿râre;
- Dorin¿¿ ¿i capacitate de perfec¿ionare.

BENEFICII OFERITE

- Se ofer¿ cursuri de preg¿tire în utilizarea aplica¿iei informatice proprii;
- Salariu motivant ¿i bonus-uri în func¿ie de rezultatele evalu¿rilor periodice;
- Telefon mobil;
- Oportunitatea de dezvoltare a unei cariere într-o companie na¿ional¿.

YGREC este lider în editarea de anuare business-to-business, cu sediul central în Oradea ¿i 5 birouri regionale în: Bucure¿ti, Bra¿ov, Constan¿a, Ia¿i ¿i Timi¿oara.
Având în vedere linia continu¿ de dezvoltare, YGREC inten¿ioneaz¿ s¿-¿i îmbog¿¿easc¿ echipa cu persoane performante.
Un job la YGREC presupune organizare ¿i responsabilitate!
Un job la YGREC presupune a înv¿¿a multe în fiecare zi!
Un job la YGREC presupune tenacitate ¿i caracter !
Dac¿ ai calit¿¿ile ¿i preg¿tirea necesar¿ ¿i în¿elegi no¿iunea de munc¿ bine f¿cut¿, un job la YGREC este nu doar antrenant ¿i pl¿cut, ci ¿i foarte bine pl¿tit !
Crezi c¿ faci fa¿¿ acestei provoc¿ri? Dac¿ da, aplic¿ acum la acest job !