ECONOMIST

GALASSINI ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmirea si evidenta documentelor justificative si contabile
Evidenta registrelor si raportarilor contabile – lucrari de contabilitate financiara pana la nivel de bilant inclusiv si contabilitate de gestiune
Calculul, inregistrarea si declararea impozitelor si taxelor catre bugetul de stat
Asigura activitatea financiara a societatii
Urmareste inregistrarea cronologica si sistematica in contabilitate a tuturor operatiilor patrimoniale
Organizarea, pastrarea documentelor justificative, a registrelor si bilanturilor contabile
Prezinta conducerii societatii rapoarte continand rezultate financiar-contabile

CERINTE

Studii superioare economice
Experienta minim 3 ani intr-un post similar in domeniul de activitate:transport
Operare PC (MS Office)
Cunoasterea legislatiei fiscale
Rezistenta la stres, comunicare
Lucru in echipa
Persoana dinamica cu spirit de initiativa, ordonata, punctuala

BENEFICII OFERITE

Forma de angajare: contract individual de munca
Pachet salarial motivant

Grupul Galassini numara 600 de salariati, 4 sedii in Italia - in Vignola, in Motta di Livenza , in Verona si in Rubiera - si 3 sedii in strainatate - in Ungaria, Polonia si Romania - o flota comerciala impozanta, cu mai mult de 500 de capete tractoare - din care 300 sunt proprietatea Grupului - si 600 de semiremorci.

Tipologia flotei e diversificata: mijloace auto tip \\\'biga\\\' (pentru capacitati mari), mijloace auto destinate transportului de confectii pe umerase, frigorifice, rabatabile pentru transportul materiilor prime si cu prelata, asigurand astfel propriilor clienti un serviciu eficient si constant chiar si in perioadele de maxima congestie.

Obiectivul nostru este cel de a acorda un sprijin concret clientilor, rezolvand probleme de logistica si optimizand \\\'time-to-market\\\'-ul, mai exact, diminuand timpii de transport si in consecinta accelerand prezenta produselor pe pietele de destinatie.