Economist

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru activeaza in domeniul constructii si instalatii (cladiri civile si industriale). Compania oradeana se afla in cautarea unui economist cu experienta.

Responsabilitati:
- Operarea si analiza incasarilor si platilor prin banca sau casa, urmarirea circuitului documentelor, conform procedurilor de lucru ale unitatii;
- Operarea si analiza documentelor de intrare-iesire in/din societate;
- Asigurarea desfasurarii ritmice si in bune conditii a unor operatiuni specifice activitatii financiar-contabile (decontare cu furnizorii si beneficiarii, inregistrare facturi, reglare balante de stocuri, analiza lunara a conturilor etc.)
- Realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
- Intocmire note contabile, registre contabile, documente centralizatoare;
- Urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca;
- Operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni si urmarirea custodiilor;
- Inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
- Urmarirea documentelor cu regim special;
- Asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
- Asigurarea desfasurarii ritmice a operatiunilor de decontare cu furnizorii si beneficiarii;
- Urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii.
- Cunostinte si abilitati de comunicare intr-o limba de circulatie internationala (de preferat limba MAGHIARA).
- Permis de conducere cat B reprezinta un avantaj

CERINTE

- Pregatirea de specialitate: studii superioare in domeniul Financiar-Contabilitate;
- Cunostinte operare PC: WINDOWS, INTERNET EXPLORER, OUTLOOK EXPRESS, alte programe informatice in functie de reglementarile legale;
- Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine.

BENEFICII OFERITE

- Oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic, stimulativ;
- Pachet salarial motivant, in acord cu performanta.

Contact de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau 0728/270.875 e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!