DISPECER TRANSPORT - LOGISTICA

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Responsabil cu transportul rutier, intern si international de marfuri;
- Gasirea de solutii specifice de transport pentru a acopei nevoile specifice ale clientilor;
- Controlul asupre punctualitatii livrarilor;
- Mentinerea relatiei cu clienti firmei;
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de servicii;
- Informarea periodica a clientilor privind stadiul livrarilor;
- Preluarea comenzilor de transport de la beneficiari;
- Transmiterea comenzilor de transport soferilor;
- Urmarirea efectuarii in bune conditii a transporului de la incarcare pana la descarcare;
- Urmarirea folosirii judicioase a autorizatiilor de transport;
- Coordonare activitate parc auto,coordonare activitate intretinere si reparatii, evidenta privind gestiunea de piese de schimb in timp util, intocmire evidente primare parc auto, evidente privind consumurile d combustibili si lubrifianti.i

CERINTE

- Experienta in domeniu;
- Operare PC;
- Atestat COORDONATOR TRANSPORTURI ARR - avantaj;
- Limba engleza;
- Cunostinte minime obligatorii de geografie;
- Cunostinte minime obligatorii administrative despre tarile europene;
- Cunostinte privind modul de operare al documentelor cerute de vama in transportul international;
- Cunostinte minime obligatorii despre raspunderi si asigurari;
- Rezistenta la stres;
- Bun negociator;
- Atentie distributiva.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte atractiv.

Agentie de recrutare personal din Oradea, selecteaza DISPECER TRANSPORT-LOGISTICA pentru clientul sau care este una dintre cele mai mari companii din Romania care are ca obiect de activitate distributia de materiale de constructii si amenajari interioare si exterioare.