DISPECER ORADEA

TIGER AMIRA COM

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Planificarea, rutarea, coordonarea si controlul efectuari livrarilor cu maxim de eficienta;
-Intocmeste zilnic graficele de livrare pentru soferii de autovehicule;
-Monitorizeaza toate mijloacele de transport si starea tehnica a acestora;
-Se informeaza in legatura cu orice reglementare legala aparuta in domeniul de activitate. Raspunde si ia masuri pentru respectarea acestor reglementari;
-Planifica acordarea concediilor de odihna pentru soferi;
-Se informeaza permanent in legatura cu starea drumurilor si a vremii;
-Se asigura ca incarcaturile nu depasesc greutatea limita admisa pe osii;
-Intermediaza transport pe curse interne.

CERINTE

-Studii medii/superioare;
-Experienta pe un post similar minim 3 ani sau intr-o casa de expeditii;
-Cunoasterea legislatiei specifice in domeniul transportului;
-Curs de logistica constituie avantaj;
-Cunostinte de operare PC.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial foarte atractiv;
-Mediu de lucru profesionist;
-Apartenenta la o companie dinamica cu un colectiv tanar;
-Telefon de serviciu.

Companie nationala de top, detinatoare a unei retele de magazine specializate in amenajari interioare-comercializeaza produsele a peste 30 de fabrici producatoare de gresie si faianta din import si din Romania, obiecte si instalatii sanitare, mobilier de baie , parchet, usi, accesorii, adezivi, vopsele.
Companie de distributie la nivel national de gresie, faianta, obiecte sanitare.