Dispecer casa de expeditie

SC Distrans Logistic SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Organizarea si coordonarea activitatii de intermediere în transporturile internationale de marfuri
- Achiziţionarea de noi clienţi
- Monitorizarea tuturor proceselor operaţionale, în special aderarea la standardele noastre de calitate
- Dezvoltarea si consolidarea relatiilor cu clientii si furnizorii
- Selectarea şi gestionarea de servicii
- Calculele, pregătirea ofertelor

CERINTE

- Mai mulţi ani de experienţă profesională în planificarea internaţională
- Cunoaşterea şi manipularea în siguranţă a MS Office (Word, Excel, Outlook)
- Cunoasterea unei limbi straine la nivel mediu-avansat constitue un avantaj
- Jucator de echipa, bune abilitati de comunicare şi negociere
- Seriozitate si o foarte buna organizare atat profesionala cat si personala
- Sa aiba capacitatea de a lua decizii rapide si corecte
- Disponibilitate la un program prelungit

BENEFICII OFERITE

- telefon mobil
- bonuri de masa
- salariu atractiv si motivant
- colectiv de munca tanar, dinamic si international
- sansa de a se dezvolda pe plan profesional

Firma Distrans Logistic se ocupă cu elaborarea de soluţii de transport pentru intreaga Europă, pentru a corespunde pretenţiilor si cerinţelor individuale ale clienţilor.
Obiectivul nostru constă in dezvoltarea afacerii impreună cu clientul nostru, executarea, in calitate de partener de incredere , a intregului serviciu logistic, de la început până la sfârşit şi intăririea increderii clientului prin siguranţa activităţii şi punctualitate.
Intreaga noastra atentie serveste interesului clientilor, partnerilor şi colaboratorilor noştri. Experienţele dealungul anilor şi disponibilitatea de a presta a colaboratorilor noştri motivaţi permit, împreună cu partenerii de incredere şi selectaţi, accesarea aşteptărilor clienţilor.
Echipa noastră poliglotă se caracterizează, faţă de alte intreprinderi est-europene, nu numai prin colaborarea şi motivaţia fiecăruia, ci şi prin fuziune internaţională.
Pentru aceasta am utilizat, direcţionat colaboratori din Germania, spre satisfacţia deplină a clienţilor noştri. Clientul, spre deplina sa satisfacţia, poate conversa in limba ţării respective şi i se vor acorda servicii aferente.
Mulţumită colaborării multilaterale intreprinderea noastră este in continuă expansiune.