Director Regional Vanzari

SVS City Media

Job expirat

RESPONSABILITATI

SVS City Media, isi desfasoara activitatea cu scopul de a ajuta administratiile locale din Europa Centrala si de Est, respectiv intreprinderile mici si mijlocii in stabilirea relatiilor economice, comerciale si de investitie cu intreprinderile cu capital puternic si oamenii de afaceri de succes, care isi desfasoara activitatea in Uniunea Europeana, in primul rand, in Germania si Austria.In calitate de participanti pe piata multinationala, acordam o mare atentie selectiei de personal, fiind profesionisti pregatiti pentru provocarile mediului multicultural, cautam coleg pentru postul de

Atributii:

- infiintarea echipei de valorificare in 19 judete
- participare activa la formarea agentilor de vanzari
- instruirea, integrarea agentilor de vanzari
- este responsabil de realizarea incasarii anuale si de realizarea efectivului de personal
- sarcini de recrutare instruire in permanenta, pe baza planului de efectiv de personal
-indeplinirea sarcinilor de conducere operativa si strategica, care realizeaza planul anual de incasari stabilit
- Asigurarea afluxului de informatii in doua directii, intre colegii de valorificare si intre celelalte unitati organizationale ale societatii
- Masuri de eficientizare a cheltuielilor
- Management- ul competitiilor
- Managementul permanent a contractelor noi
- Mentinerea legaturii zilnice cu agentii de valorificare, control permanent, activitate control
- Este responsabil de procesul de realizare a planului, pe baza urmaririi realizarilor personale, a confruntarii planurilor cu datele faptice, si a conducerii/ management-ului interventiilor necesare
- Pregatirea strategiei decizionale
- Cercetarea unor noi oportunitati pe piata, propuneri in legatura cu produsele/ serviciile existente si cele viitoare, catre administratorul societatii
Mentinerea legaturii cu partenerii de marca

CERINTE

-Studii superioare (constituie avantaj pregatirea economica, comerciala)
-Cunoasterea limbii engleze sau germane la nivel de conversatie
-Permis de conducere
-Cunostinte de operare calculator
-Cunoasterea locurilor/ localitatilor din Romania
-Forta de convingere iesita din comun, capacitate de comunicare
-Deprinderi organizatorice remarcabile
-Gandire orientata catre performanta
-experienta in domeniul vanzarilor directe de servicii(ex:asigurari)
-experienta in functie de conducere de min.3 ani

BENEFICII OFERITE

- instruire si sprijin (in realizarea viitoarelor atributii)
- pachet salarial atractiv
- alte beneficii, in functie de realizari
- in cazul unor realizari semnificative, masina de serviciu

DESCRIEREA FIRMEI

Media, Marketing, Publicitate