Director organizare evenimente

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o organizatie non-guvernamentala din Oradea, cu activitate de peste cinci ani in ajutorarea copiilor grav bolnavi sau foarte saraci din Romania. Asociatia este in cautarea unui coleg nou care sa ocupe postul de Director Organizare Evenimente. In 2012 asociatia a realizat donatii in valoare de peste 80.000 de lei si a organizat concursuri scolare, baluri si alte evenimente caritabile, la care au participat sute de copii, precum si celebritati locale si nationale.
Responsabilitati:
- coordonarea actitivitatii asociatiei
- mentinerea relatiei cu beneficiarii
- incheierea acordurilor de colaborare cu beneficiarii, precum si a tuturor documentelor necesare pentru spriijinirea acestora
- asistarea beneficiarilor in vederea obtinerii finantarilor necesare pentru tratamente in strainatate si in tara
- mentinerea relatiilor cu autoritatile (DSP, DGASPC, etc), centrele medicale si medicii
- organizarea de evenimente caritabile
- atragerea sponsorilor si mentinerea relatiilor cu acestia
- conceperea unor campanii de strangere de fonduri pentru beneficiarii asociatiei
- reprezentarea asociatiei in relatia cu mass-media si toti partenerii

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare (juridice, socio-umane)
- Experienta in organizare de evenimente constituie avantaj
- Experienta minimum un 1 an in coordonarea unei echipe
- Experienta in accesarea de fonduri europene constituie avantaj
- Cunostinte temeinice de folosire a calculatorului si a aparuturii de birotica (fax, copiator, imprimanta, scanner)
- Limbi straine: engleza (obligatoriu), italiana sau germana (avantaj)
- permis de conducere categoria B (cu experienta)
- Aptitudini:
- foarte bune abilitati de comunicare si de management
- coerenta in exprimare scrisa si verbala
- persuasiune
- persoana rabdatoare si diplomata
- disponibilitate pentru deplasari in judet si in tara si pentru program prelungit

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Sansa de a lucra intr-o echipa tanara si dinamica.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!