Director Mortgage Center - Oradea

Raiffeisen Bank

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza echipa de specialisti credite ipotecare si agenti de vanzari directe;
- Mentine si dezvolta baza de clienti existenta prin castigarea de noi clienti, contribuind efectiv la imbunatatirea rezultatului financiar al unitatii Mortgage Center (Agentia |Casa Ta|);
- Mentine si dezvolta relatia cu partenerii Raiffeisen Bank, in special din domeniul imobiliar (intermediari de credite);
- Asigura activitatea de supervizare a activitatii de creditare;
- In conditii speciale (personal redus, numar mare de clienti prezenti in unitate etc.) desfasoara activitati de suport clienti (promovare, indrumare clienti etc.).

CERINTE

- Studii superioare finalizate, preferabil in domeniul economic;
- Minim 3 ani experienta in domeniul bancar si minim 1 an experienta manageriala, preferabil in coordonarea vanzarilor directe si/sau prin parteneri a produselor financiare Retail;
- Cunostinte despre produsele de creditare PF in general si creditele ipotecare in special;
- Excelenta orientare catre clienti;
- Bune abilitati de comunicare si relationare;
- Abilitati de planificare, organizare si prioritizare;
- Foarte buna orientare catre rezultate;
- Capacitate de decizie si rezolvare a problemelor in timp util;
- Capacitate de coordonare si motivare a echipei;
- Abilitati de operare PC;
- Cunostinte de limba engleza – nivel avansat.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv, corelat cu expertiza dumneavoastra;
- Pachet consistent de beneficii;
- Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.

storicul si traditia de 130 de ani a grupului RZB, resursele sale, orientarea catre calitate si satisfacerea nevoilor clientilor vor constitui un sprijin în afirmarea talentului tau si te vor ajuta sa-ti transpui visele în realitate. Iti oferim un loc de munca dinamic si provocator si întreg sprijinul necesar pentru a putea obtine rezultate foarte bune.
Alatura-te echipei noastre, pune-ti amprenta personalitatii si vei reusi !

Raiffeisen Bank Romania -Banca ta de incredere !
Impreuna suntem mai puternici!