DIRECTOR ECONOMIC

SELINA INVEST

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Traseaza impreuna cu directorul firmei strategia financiara, fiscala si economica a companiei, si elaborareaza politicile financiar-contabile;
- Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului economic si financiar;
- Participarea activa la eficientizarea folosirii resurselor, la construirea bugetului si la implementarea cost controlului;
- Organizeaza, planifica si coordoneaza procesul de bugetare anual;
- Realizeaza rapoartele financiare periodice pentru a monitoriza atingerea performantelor planificate;
- Realizeaza previziunile de cash-flow;
- Efectueaza analize financiare cu privire la profitabilitatea activitatii firmei;
- Gestioneaza riscurile financiare si negociaza conditiile bancare;
- Gestioneaza urmarirea cheltuielilor pentru toate departamentele firmei; organizeaza si controleaza centrele de cost; ia masuri/face propuneri/colaboreaza cu directorii de departamente pentru eficientizarea cheltuielilor firmei;
- Calculeaza si urmareste indicatorii economico-financiari;
- Stabileste indicatorii si obiectivele specifice pentru activitatea din departamentul coordonat; participa la stabilirea acestora pentru celelalte departamente;
- Se ofera un pachet salarial atractiv.

CERINTE

- Absolvent licentiat al unei Universtitati cu profil economic;
- Foarte bune abilitati manageriale si un bun leader;
- Experienta de cel putin 3 ani pe un post similar, de coordonare a activitatii financiar-contabile;
- Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar - contabila;
- Organizat si analitic - sa poata gasi solutii simple/complexe si rapide pe problemele de natura economico-financiara;
- Cunostinte foarte bune MSOffice;
- Capabil de a lucra cu date limite, sub stres, program prelungit;

S.C. SELINA INVEST face parte din Grupul de firme Selina, care este unul din cei mai importanti jucatori de pe piata imobiliara si de constructii din vestul tarii, totalizand peste 1.200 de angajati.