DIRECTOR ECONOMIC

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Furnizeaza informatii financiare clare si fiabile, ajutand la luarea unei decizii si raspunde obligatiilor legale din punct de vedere al registrelor contabile;
- Elaborareaza politicile financiar-contabile ale companiei;
- Conduce, coordoneaza si raspunde de activitatea departamentului financiar-contabil în conformitate cu legislatia in vigoare;
- Organizeaza, planifica si coordoneaza procesul de bugetare anual;
- Realizeaza si intretine rapoartele financiare periodice pentru a monitoriza atingerea performantelor planificate;
- Realizeaza previziunile de cash-flow;
- Gestioneaza riscurile financiare si negociaza conditiile bancare.

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Bune abilitati de comunicare, planificare si de organizare;
- Mod de gandire pozitiv, analitic;
- Persoana dinamica.

Cerinte necesare ocuparii postului:
- Studii superioare economice;
- Expert contabil;
- Experienta de cel putin 3 ani pe un post similar de coordonare a activitatii financiar- contabile;
- Cunostinte foarte bune de fiscalitate si legislatie financiar contabila.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv.

Public Euroconsulting este o Agentie de Resurse Umane din Oradea, acreditata, oferind solutii complete de personal, in toate domeniile de activitate.
Clientul nostru este una dintre cele mai mari companii din Romania in domeniul constructiilor si investitiilor imobiliare.
www.publiceuroconsulting.ro
www.yourjobs.ro
office@publiceuroconsulting.ro