Director de Vanzari online/ comert electronic

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea si gestionarea platformei de vanzare online;
- Identificarea de clienti noi, precum si de noi canale de promovare si vanzare a produselor si serviciilor;
- Propunerea de modalitati de crestere a eficientei activitatii;
- Intocmirea raportarilor saptamanale si respectarea procedurilor in vigoare;
- Urmarirea si analizarea evolutiei pietei si trimiterea de informari la conducere;
- Colaborarea cu alti angajati din firma si cu diversi parteneri pentru realizarea eficienta si profitabila a activitatilor de furnizare a serviciilor;
- Urmarirea evolutiei pietei;
- Intocmirea planului de publicitate (medii de difuzare, temporizare, obiective);
- Analiza ofertelor publicitare şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (impactului asupra pieţei, costuri);
- Aprobarea si verificarea realizarii materialelor publicitare (anunţuri, pliante, oferte);
- Colaborarea cu agenţiile de publicitate şi mass-media n vederea promovării produselor;

CERINTE

- Experienta de minim 2- 3 ani in domeniul vanzarilor;
- Cunostinte bune in domeniul e-Commerce;
- Cunoasterea pachetului Office (Word, Excel, PowePoint)- SEO; CSS; JAVA (incepator); HTML; PHP; SQL; Zend Framework;
- Cunoaşterea limbii engleze (nivel avansat);
- Cunoştinţe din domeniul economic, management, marketing

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv- negociabil;
- Transport asigurat ;

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!