Coordonator transport Oradea

SC TIGER AMIRA COM SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Planificarea, rutarea, coordonarea si controlul efectuarii livrarilor cu maxim de eficienta;
- Intocmeste zilnic graficele de livrare pentru soferi si autovehicule ;
- Monitorizarea activitatii tuturor mijloacelor auto si a starii tehnice a acestora;
- Se informeaza in legatura cu orice reglementare legala aparuta in domeniul de activitate. Raspunde si ia masuri pentru respectarea acestora;
- Planifica acordarea concediilor de odihna pentru soferi;
- Se informeaza permanent in legatura cu starea drumurilor si a vremii;
- Se asigura ca incarcaturile nu depasesc greutatea limita admisa pe osii.

CERINTE

- Studii medii/superioare;
- Experienta pe un post similar minim 2 ani/ sau intr-o casa de expeditii;
- Stabilirea traseelor pentru masini si asigurarea clientilor pentru returul masinilor;
- Cunoasterea legislatiei drumurilor;
- Cursuri de logistica constituie un avantaj;
- Cunostinte operare PC ( MS OFICCE).

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial foarte atractiv;
-mediu de lucru profesionist;
-apartenenta la o companie dinamica cu un colectiv tanar;
-telefon de serviciu.

Companie de distributie la nivel national de gresie, faianta, obiecte sanitare.
Comert cu amanuntul in magazine specializate de materiale pentru constructii si amenajari interioare si exterioare.