COORDONATOR TRANSPORT

Advanced ManSolutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Se subordoneaza Directorului General
-Are in subordine soferii de TIR, seful de atelier auto, dispecerii
-Colaboreaza cu sefii compartimentelor de contabilitate, Informatica, Vanzari si Marketing
-Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport
-Administreaza flota auto si bugetul alocat
-Coordoneaza toata echipa care intocmeste intreaga documentatie si obtine toate actele necesare pentru circulatia legala pe drumurile publice
-Coordoneaza si supravegheaza activitatea conducatorilor auto
-Programeaza si optimizeaza rute
-Participa direct la negocierea si obtinerea contractelor, in calitate de reprezentant al firmei, pentru diversi clienti interni sau externi
-Alte activitati specifice pentru postul de coordonator vanzari

CERINTE

-Experienta anterioara in calitate de coordonator transporturi sau dispecer de cel putin un an (curs ARR coordonator transport - constituie avantaj)
-Experienta in activitate de dispecerat
-Cunoastere la nivel avansat a uneia din urmatoarele limbi straine: engleza, germana, maghiara
-Cunostinte operare PC
-Excelente abilitati de comunicare, negociere si coordonare
-Seriozitate, dinamism, meticulozitate si capacitate de adaptare
-Atitudine proactiva fata de obiectivele profesionale

BENEFICII OFERITE

-Posibilitati de castig deosebite in functie de experienta si performante
-Telefon de serviciu
-Autoturism de serviciu sau decontarea cheltuielilor de transport

Advanced ManSolutions este o companie specializata in furnizarea de solutii avansate de recrutare, selectie, evaluare de personal si diagnoza organizationala. Pentru mai multe detalii va invitam sa accesati site-ul nostru la www.advancedman.ro.
Oferim clientului nostru, o companie aflata in plina crestere pe piata locala a transporturilor internationale, cele mai moderne si eficiente tehnologii in domeniul identificarii si valorificarii potentialului uman.