Contabil Senior

FAIST Mekatronic s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul general al postului:

Actualizeaza evidenta contabila a furnizorilor de materiale si servicii in vederea evidentei corecte a datoriilor fata de tertii societatii. Planifica si opereaza plati, pastrand un echilibru al cashflow-ului companiei.

Arii de responsabilitate cheie

Inregistrarea facturilor de furnizori
Gestiune documente si operatii contabile
Plati

CERINTE

Studii superioare economice
Cunostinte de legislaţie – constituie un avantaj
Certificat de expert contabil – constituie un avantaj
Judecata/rezolvarea problemelor – nivel avansat
Atentie la detalii – nivel avansat
Operare PC (MS Office) Word - avansat;
Excel – mediu/avansat;
Power Point - mediu/avansat;
SAP – mediu/avansat
Engleză – nivel avansat.
Minim 3-4 ani într-un post similar.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv

Bonus anual de performanta

Crestere salariala anuala corelata cu performanta

Teambuildinguri

Program de dezvoltare profesionala

Transport asigurat

Tichete de masa

FAIST este unul dintre cei mai mari furnizori independenti de componente de precizie din lume. Clientii sai sunt producatori importanti de infrastructura de retea mobila de radio si includ companii de top, cum ar fi Nokia, Powerwave, Filtronic, precum si producatori de automobile. www.faist.net