CONTABIL EXPERT

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie care produce carcase din aluminiu pentru industria telecomunicatiilor angajeaza Contabil sef cu urmatoarele responsabilitati:
- Pregatirea raportarilor lunare in conformitate cu prevederile legale si regulamentele companiei;
- Supervizarea tuturor tranzactiilor contabile;
- Stabilirea unor proceduri eficiente si controlul inregistrarilor contabile;
- Responsabilitatilor privind problemele legate de taxe, contabilitate si raportari;
- Coordonarea platilor, a incasarilor si a inventarului;
- Efectuarea unor operatii bancare si de trezorerie;
- Managementul contabil si controlul procesului bugetar;
- Coordonarea emiterii declaratiilor de TVA, impozit pe profit, etc.
- Supervizarea departamentului contabil;
- Urmarirea rezultatelor si performantelor angajatilor din departamentul contabilitate

CERINTE

-Absolvent de studii superioare in domeniul economic;
-Experienta pe o pozitie similara
-Cunostinte asupra sistemului roman de reglementare legislativa in domeniul economic, financiar si fiscal;
-Sa fie autorizat CECCAR
-Cunostinte PC si programe de contabilitate;
-Limba italiana mediu
-Avantaj permis de conducere categ. B.
-Abilitati manageriale;
-Persoana capabila sa organizeze si sa planifice activitatile intr-o maniera profesionala;
-Capacitate de analiza si sinteza;

BENEFICII OFERITE

Salarizare excelenta, la nivel de firma internationala.