Consultant Senior

OTP Consulting Romania S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţile Consultantului Senior sunt următoarele:
• administrează un portofoliu de clienţi existenţi şi potenţiali sau identifică noi beneficiari (Regiunea Nord-Vest)
• asigură consultanţa necesară în elaborarea proiectelor de finanţare, elaborează documentaţia solicitată de autorităţile de management în conformitate cu ghidul solicitantului şi cu legislaţia în vigoare
• asigură managementul relaţiilor dintre beneficiari şi echipele tehnice care realizează studiile de fezabilitate, studiile de impact asupra mediului etc.
• managementul complet al proiectelor la nivel naţional şi internaţional
• elaborarea diferitelor studii (ACB, planuri de marketing, planuri de afaceri, etc.)

CERINTE

• să aibă cunostiinţe şi experienta în scrierea de proiecte finanţate din fonduri de pre-aderare (PHARE, ISPA, SAPARD), fonduri structurale, de coeziune sau alte fonduri europene sau guvernamentale complementare acestora.
• să aibă abilităţi bune de comunicare şi negociere cu clienţii (publici şi privaţi)
• să aibă abilităţi de organizare, management al timpului şi al priorităţilor
• fire independent, organizată, cu responsabilitate şi integritate
• să aibă rezistenţă la stress, capacitate prelungită de lucru, dinamism
• meticulozitate, atenţie la detaliu
• studii superioare
• cunoştinţe avansate de limba engleză
• permis de conducere pentru categoria B

BENEFICII OFERITE

• oportunităţi de dezvoltare profesională
• pachet de salariu competitiv

OTP Consulting România a fost înfiinţată de către OTP Bank România şi de firma de consultanţă OTP Hungaro Projekt din Ungaria. Experienţa acumulată de OTP Hungaro Projekt în pregătirea şi gestionarea proiectelor pentru companii şi administraţii locale în domeniul planificării strategice, ca şi experienţa consultanţilor OTP Consulting şi ai OTP Bank România, asigură oferirea unei asistenţe de calitate pentru clienţii noştri care se confruntă cu probleme asemănătoare după aderarea la UE.